Motivace otevírá možnosti

Jako šéfové máme možnost působit na kvalitu života našich podřízených, pokud je dokážeme zaujmout – získat si je na svou stranu. Pak je můžeme naučit více si věřit, uvědomovat si svou hodnotu i ochotu procházet bezpečně sebereflexí, nést zodpovědnost a dodržovat slovo, dosahovat cílů, být úspěšnými, … a skrze to zvyšovat kvalitu svého týmu, stejně tak jako zvětšovat potenciál celé firmy.

Protože vědomý tým pracuje efektivně, nebrání se změnám, je ochotný k sebereflexi a práci na sobě = máte s ním mnohem méně starostí.

Můj oblíbený příměr:

„Z autíček na setrvačník děláte auta s vlastním motorem.“

Z mého pohledu je to nejjistější cesta k dlouhodobě stabilnímu týmu, který dokáže pružně reagovat na změny trhu nebo přicházející expanzi. Byť to není cesta nejjednodušší 🙂

Náš vliv jako šéfů je obrovský:  

Můžeme ze žoldáka vychovat srdcaře, ale také ze srdcaře udělat žoldáka!

Co se v našem týmu bude dít, máme ve svých rukou!

Pokud jsme ochotni si to přiznat.

Vše se odvíjí od toho, do jaké míry jsme ochotni své lidi motivovat – zaujmout pro spolupráci – inspirovat – bourat jim překážky v hlavě.

👉Cítíte, že by Vám pomohlo rozebrat situaci ve Vašem týmu? Napište mi 🙂

👌Chcete získat 8 doporučení, jak vtáhnout Váš tým více do hry? Napište mi 🙂

🧡Chcete zjistit, co můžete pro motivaci ve Vašem týmu udělat v nejbližší době Vy jako šéfové?
Získejte rychlý přehled v online programu Šéfovské jednohubky. Součástí programu jsou i konkrétní návody, které můžete začít hned využívat ve své firmě – více informací o něm najdete zde

Lenka Chvátlinová
Jako lektorka a konzultantka spolupracuji s majiteli malých a středních českých firem na tom, aby je fungování jejich firem bavilo. Řešíme situace, se kterými se každodenně potýkají, pokud ke svému podnikání potřebují tým. Baví mě práce s lidmi a jejich proměny ve chvíli, kdy dojdou k novým poznáním. Ať už o sobě nebo o své práci. Baví mě vidět to, jak se stávají sebe-vědomější a úspěšnější. Jak si najednou vědí rady s věcmi, které pro ně dříve byly obtížné... Moje práce je mým životním koníčkem. Kromě toho se ráda toulám přírodou a fotím :)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.