O co jde: vědomá práce se sebou

Vědomá práce se sebou? Je bomba, když pochopíme, co to znamená. Konkrétně u principu přepínání rolí. Díky jednomu z mých klientů mám krásný příklad, o který se s Vámi chci podělit.


🤔 Pokud zaměstnáváte někoho, s kým máte dlouhé roky i přátelský vztah, může se stát, že se sejdete „v trenkách“ na zahradě a začnete řešit „firemní věci“.

☢ Často však tyto rozhovory nesplní svůj účel a přijde rozčarování na obou stranách, což může zkazit celé setkání. A nejen to.

Když spolupracuji s firmou klienta dlouhodobě, seznamuji se kromě majitele i s dalšími klíčovými osobami v týmu (managementu).

Pokud zjistím, že mezi majitelem a těmito klíčovými lidmi nepanuje úplná shoda na situaci ve firmě nebo na způsobu řešení některých záležitostí, vybídnu obě strany, abychom se sešli společně „u mě“ a oni si v mé přítomnosti vyříkali, co je trápí nebo v čem vidí prostor pro zlepšení.

Můj úkol je zajistit

✔přípravu obou účastníků (body, které chtějí probrat)
✔atmosféru důvěry
✔„udržení směru“ v komunikaci

a také ve vhodnou chvíli doplňuji pro obě strany užitečné principy, díky kterým se dostanou více do nadhledu nebo lépe pochopí úhel pohledu toho druhého, případně vůbec podstatu konfliktu v dané situaci.

🧡Pokud mají obě strany touhu najít vzájemné porozumění a zvýšit ochotu k další spolupráci, jsou tyto rozhovory velmi silné.

🔥A někdy je při nich nám všem „horko“.

➡Protože ne každá zpětná vazba (úhel pohledu toho druhého) je příjemná pro naše ego. Někdy chvíli trvá, než si člověk zpracuje to, co se dozvěděl.

💛Z druhé strany, vždy říkám, že nepříjemné věci nám řekne jen ten, komu na nás záleží – kdo nás má rád.

❗Ten, komu je firma lhostejná a my jako majitelé ukradení, bude raději mlčet, protože proč by riskoval?

😉Na konci rozhovoru přichází úleva a uvědomění.

🎯V případě tohoto klienta byla, kromě vyřešení určitých nedorozumění mezi zúčastněnými, hlavním přínosem zkušenost, že
✔rozhovor, kdy jsou oba naladěni ve správné roli a jdou do rozhovoru s potřebným záměrem (na kterém se shodnou), je výsledek o mnoho lepší, než když důležité věci řeší „v trenkách na zahradě“.

🤩A co je úsměvné, že to dotáhli k dokonalosti, protože se opět občas sejdou na zahradě u kafíčka k řešení něčeho pracovního, ale řeknou si: „Teď s Tebou potřebuju mluvit jako se šéfem – teď nemůžeš být v trenkách“ a oba už přesně vědí, co pro to mají udělat, aby dosáhli potřebného.

👌Za mě je to krásný příklad vědomé práce s sebou.

——–
Pokud máte chuť se dozvědět více nebo rozebrat
Vaši situaci, ozvěte se mi. Ráda se Vám budu věnovat.

Jmenuji se Lenka a jsem parťačkou pro majitelky
a majitele firem při práci „na sobě“ a „na firmě“,
aby výsledky i atmosféra odpovídaly jejich (Vašim) představám
a bavila je práce i život.

👉 tel: 739 673 271


🧡 Pokud chcete zjistit, zda pro Vás může být mé know-how užitečné, zaregistruje se ZDARMA do členské sekce ALAKAI na DISCORDu –  více informací najdete zde

Lenka Chvátlinová
Jako lektorka a konzultantka spolupracuji s majiteli malých a středních českých firem na tom, aby je fungování jejich firem bavilo. Řešíme situace, se kterými se každodenně potýkají, pokud ke svému podnikání potřebují tým. Baví mě práce s lidmi a jejich proměny ve chvíli, kdy dojdou k novým poznáním. Ať už o sobě nebo o své práci. Baví mě vidět to, jak se stávají sebe-vědomější a úspěšnější. Jak si najednou vědí rady s věcmi, které pro ně dříve byly obtížné... Moje práce je mým životním koníčkem. Kromě toho se ráda toulám přírodou a fotím :)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.