Spolutvoříš firmu, ve které pracuješ?

V práci trávíme značnou část svého života. Zamýšlíte se někdy nad tím,  co pro Vás TO MÍSTO, kam denně odcházíte od své rodiny/ze svého domova, znamená? Jaké emoce ve Vás vyvolává představa, že tam zítra půjdete znovu?

Věřím, že těch emocí bude celá škála … jednak záleží na tom, jak moc Vás Vaše práce baví, potom na kolektivu, ve kterém pracujete …na momentální zátěži, zda máte „vrchol sezóny“ a nevíte, kam dříve skočit nebo je „okurková sezóna“ … A pak, každý to máme jinak: pro někoho jsou emoce spojené s prací důležité a pro jiného nikoliv, protože práci vnímá pouze jako zdroj příjmu s myšlenkou „nějak se živit musím!“

Ať tak či tak, vždy z každého z nás nějaká emoce vyzařuje a součet emocí nás všech tvoří náladu na pracovišti. Potažmo skrze toto naladění vysíláme signál k našim zákazníkům.
A podle toho, jaký ten signál je – zda pozitivní  nebo negativní – zákazníci u nás nakupují rádi a vrací se nebo se nám „vyhnou obloukem“.

Vím, hodně jsem to zjednodušila, ale podstata je přesně taková!

JEN MÁLOKDO SE VRACÍ TAM, KDE SE NECÍTIL DOBŘE (KDE NEDOSTAL TO, CO OČEKÁVAL) …tedy pokud pomineme návštěvu lékaře nebo úřadu.
Takže svou myšlenku doplním: POKUD MÁ VOLBU.

Dnešní „doba koronavirová“ má svoje specifika. Mnohým vzala jistotu stálého zaměstnání a příjmu.

My, kteří práci máme, bychom to neměli brát jako samozřejmost. Protože to samozřejmost není.
Naše výplaty jsou závislé na tom, zda máme platící zákazníky, kteří se vrací a zda jich máme dostatek.

Naši zaměstnanci mohou mít pocit, že TO NEOVLIVNÍ … protože to „není jejich práce“, pokud nejsou obchodníky.

Z toho, co jsem popsala výše, však vyplývá, že vliv na rozhodování zákazníka, zda s námi bude spolupracovat či nikoliv, máme všichni.

Skrze svou náladu, se kterou vykonáváme svěřenou práci … skrze zodpovědnost, kterou jsme přijali nebo odmítáme.

Buď vědomě spolutvoříme firmu, ve které pracujeme nebo „jen chodíme do práce“.

V obou případech má NAŠE VOLBA vliv na celou naši firmu!

Jak jste na tom Vy?

 

👉 Cítíte, že by Vám pomohlo rozebrat situaci ve Vašem týmu? Napište mi 🙂

👌 Chcete získat 8 doporučení, jak vtáhnout Váš tým více do hry? Napište mi 🙂

🧡 Pokud chcete zjistit, zda pro Vás může být mé know-how užitečné, zaregistruje se ZDARMA do členské sekce ALAKAI na DISCORDu –  více informací najdete zde

 

Lenka Chvátlinová
Jako lektorka a konzultantka spolupracuji s majiteli malých a středních českých firem na tom, aby je fungování jejich firem bavilo. Řešíme situace, se kterými se každodenně potýkají, pokud ke svému podnikání potřebují tým. Baví mě práce s lidmi a jejich proměny ve chvíli, kdy dojdou k novým poznáním. Ať už o sobě nebo o své práci. Baví mě vidět to, jak se stávají sebe-vědomější a úspěšnější. Jak si najednou vědí rady s věcmi, které pro ně dříve byly obtížné... Moje práce je mým životním koníčkem. Kromě toho se ráda toulám přírodou a fotím :)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.